2012-07-10

Liepos 3- ąją Rolandui Pavilioniui būtų sukakę 68 metai


Rolandas Pavilionis
Rolandas Pavilionis (1944 m. liepos 3 d. Šiauliuose2006 m. gegužės 10 d. Vilniuje) – lietuvių filosofas ir logikas, visuomenės veikėjas, politikas, iki pat mirties buvo Lietuvos atstovas Europarlamente.

 1988 m. ėmėsi Universiteto studijų reformos, reikalavo nebedėstyti ideologinių mokslų. Pirmiausia jų buvo atsisakyta Lietuvoje, vėliau visoje TSRS ir Rytų Europoje.

Pirmasis Lietuvoje ieškojo ryšio tarp kalbos, mokslo analitikos ir hermeneutinės tradicijos.

Lietuvos inteligentijos susitikime su M. Gorbačiovu pirmasis atvirai pranešė apie Lietuvos ketinimą siekti laisvės ir nepriklausomybės.

Būdamas rektorius, septynerius kovojo už švietimo, mokslo, studijų padėties Lietuvoje pagerinimą, už tai, kad žmonės nesitaikstytų su valdžios ir valdininkų savivale.

Padėjo pagrindus šiuolaikiniams kalbos filosofijos, semantikos tyrimams Lietuvoje, parengė keletą monografijų, kitų reikšmingų mokslo ir publicistikos darbų.

Vadovaujant Rolandui Pavilioniui Vilniaus universitetas sustiprino savo pozicijas Europos mokslo erdvėje.

1971-1977 metais buvo Vilniaus universiteto docentas

1982-1990 metais – profesorius, kurį laiką vadovavo VU Filosofijos istorijos ir logikos katedrai.

1988-1990 metais – VU prorektorius

1990 metais R. Pavilionis išrinktas Vilniaus universiteto rektoriumi; akademikas, Europos menų ir mokslų akademijos, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys.

2000-2004 m. – Lietuvos Respublikos Seimo narys, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Lietuvos ir Prancūzijos tarpparlamentinių ryšių grupės vadovas.

2004 m. tapo Tarptautinės filosofijos akademijos nariu; išrinktas Europos Parlamento nariu. Parlamente tapo Sąjungos už Tautų Europą frakcijos vicepirmininku, dirbo Kultūros ir švietimo komiteto nariu, Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto nariu – pavaduotoju.

2006 m. mirė Vilniaus Santariškių klinikose, palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Rolandas Pavilionis –  vienas partijos Tvarka ir teisingumas (tuomet Liberalų demokratų partijos) ideologų, įkūrėjų, kovojusių už teisingumą iki pat savo paskutinės gyvenimo dienos (mirė būdamas 61-nerių). Ši iškili asmenybė priklausė partijos Tvarka ir teisingumas Senamiesčio skyriui. Šiandien jam būtų dar tik 68-neri.

Neseniai 70-metį atšventė Rolando Pavilionio sesuo Vida Pedan, taip pat buvusi partijos Tvarka ir teisingumas Senamiesčio skyriaus narė.

Nuotraukoje partijos Tvarka ir teisingumas Senamiesčio skyriaus pirmininkė Raimonda Karosaitė ir pirmininkės pavaduotojas Eugenijus Povilonis su solenizante jos 70-mečio šventėje Vilniaus Belmonte:

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą